Naktų peržiūros

  Šiltais vasaros vakarais, kai nesinori nieko rimto daryti , siūlau pažiūrėti filmą. Kuris nukreips jūsų mintis nuo problemų, palies jūsų jausmus ar galbūt tiesiog leis pasiganyti jūsų akims. Per šią savaitę peržvelgiau ir aš kelis.Tad skubu jums papasakoti apie juos!

  “Adelainos amžius“ (Age of Adelain)
  Filmas, kurio aktorė mane gan atgrąsė. Juk tai visų numylėtoji ir išaukštinta Blake Lively. Iš karto pamaniau, kad šis filmas bus įprasto Holivudinio scenarijaus, o tokie  manęs visiškai nežavi. Prieš kelias dienas , beganant savo siela gamtoje, atėjus karštam nerūpestingam vakarui, su pusesere nusprendėm pažiūrėti filmą. Išrinko ji ir nepasakė koks jis bus. Po kelių akimirkų supratau, kad tai mano nenorėtas. Iškart susiraukiau ir  nusiteikiau skeptiškai. Tačiau vos pamačiau kaip dieviškai aprėsta garsioji Blake, išsyk atsileidau. Filme ji atrodė nuostabiai ir  įkūnijo fetališką, paslaptingą moterį, su savitu žavingumu. Stilinga buvo ne tik vaizduojama persona, bet ir pati aplinka, pastatai, namų interjeras, kraštovaizdžiai ir aplinkiniai žmonės. Filmas patiko ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl siužeto išskirtinumo.  Žinoma jis labai kvepėjo holivudiniu ir buvo , kaip aš sakau “cheezalas ‘‘ , nes numanoma pabaiga ir viskas skrieja apie meile, bet pati mintis buvo išskirtina – atsparumas laikui.  Adelainos išgyvenimai  privertė mane pagalvoti apie gyvenimiškas vertybes,  savo laimės vertę,kad nuo problemų nepabėgsi. Nepatiko tik režisieriaus nepasitikėjimas žiūrovu, visos detalės buvo aiškiausiai išdėstytos, neliko vietos pamąstyti pačiam. Rekomenduoju pažiūrėti toms, kurioms patinka  skoningas stilius/mada filmuose.

IDA
Filmas “Ida” jau pelnė daugybę prizų kino festivaliuose, yra nominuotas Oskaro apdovanojimui, Europos kino apdovanojimui.  Kino kritikų vadinamas mažu šedevru ir priskiriamas prie neonaujosios bangos. Veiksmas vyksta 1962m. Lenkijoje. Ana –,  ruošiasi priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Ji sužino, kad turi giminaitę, kurią reikia aplankyti. Tai jos motinos sesuo,su kuria kartu leidžiasi į kelionę, kurios metu pažins viena kitą ir sužinos apie savo praeitį. Anos teta – liūdnai pagarsėjusi komunistinės valdžios teisininkė, nelaiminga ir vieniša žydė. Mergina sužino, kad ir ji taip pat žydė ir tai priverčia merginą rinktis tarp biologinio identiteto ir religijos, kuri apsaugojo ją nuo nacių masinių žudynių Lenkijoje.
Ši drama mane labiausiai sužavi savo fotografiniu motyvu. Man patiko, kad subtilias minčių pauzes užpildė emocionalus kraštovaizdis. Priešingai , nei pirmame mano aprašytame filme, čia režisierius paliko daug vietos apmąstymams. Nors filmas , galiu teigti, šiek tiek niūrių spalvų, o pabaiga tragiška, yra įsimintinas ir vertas dėmesio.
 Pokalbiai rimtomis temomis
Štai ir Lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtas projektas. “Pokalbiai rimtomis temomi” -  filmas be jokių išorinių veiksmų, spcialiųjų efektų ar dekoracijų. Pokalbiai vyksta su vaikai ir paaugliais nufilmuoti intymia minimalistine maniera, kuri atspindi jų pasaulėžiūrą į mus supanti dramatišką pasaulį. Klausimai keliami apie vienatvę, meilę tikėjimą, pasaulį, apie vienas kito žmonių ryšį. Filme aiškiai matomas vaikų jausmas. Nors klausiantysis užduoda klausima netiesiogiai (pvz:. Ar tu jautiesi vienišas?), tačiau puikiai galime matyti vaiko jausmus, emocijas, nors jis taip pat neatsako tiesiogiai. Matome , jog vaikams persiduoda tėvų problemos. Taip pat galime įžvelgti , jog suaugusiųjų ir vaikų problemos tos pačios,  tik skiriasi požiūris į jas. Netgi kyla eretiška mintis, kad vaikai gimsta su laimės jausmu, o suaugusieji palaipsniui jį naikina.Pats filmas  šnabžda jautrumu ir emocijomis.

-PAKALNUTĖMS ŽYDINT

Share this:

CONVERSATION

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą